مقاله

سایت یا شبکه اجماعی برای فروشگاه 1402

سایت یا اینستاگرام؟

الا که اینستاگرام و واتس آپ بسته شده باید در کجا فعالیت خودمون را ادادمه دهیم؟ پیشنهاد من به شما ساخت یک سایت اختصاصی فروشگاهی برای معرفی محصولات خودتون هست.

سایت یا فروشگاه؟

اگر شما هم به فکر این هستید تا با بسته شدن (فیلترینگ) شبکه های اجتماعی که بهترین جا برای مهاجرت و ماندگاری بیشتر، و غیر قابل بسته شدن؛ پیشنهاد من به شما ساخت یک site اختصاصی برای خودتان هست.

بیاییم برای شما یک توضیح ساده و درعین حال ساده برای پیشنهادم به شما بدم، فرض کنید شما در شبکه اجتماعی بودید که کلی هم هزنیه برای معرفی محصول خودتان خرج کرده اید ولی متاسفانه بسته شده.

بهترین را برای حل این مشکل مهاجرت هست ولی همیشه چند سوال همیشه مطرح میشود که خوب ما هم باز مهاجرت کردیم مثل سری های قبل این سری کجا بریم که همه باشند؟

برای جواب دادن این سوال به عنوان یک دانشجو مهندسی کامپیوتر و نویسنده این پست باید بگم که این کار یک پروسه بسیار طولانی هست، شما نمیتوانید در مدت کوتاهی مثل شبکه اجتماعی قبلی به جواب برسید.

یک مثال ساده میزنم، فرض کنید یک فروشگاه بزرگی خیلی وقت هست که فعالیت میکند و هم اون رو میشناسند، از اون فروشگاه خرید میکنند ولی بعد از مدتی به هر دلیلی یهو بسته میشود.

یک فروشگاه جدید با کمی فاصله یا دقیقا در همان مکان شروع به فعالیت مکیند با یک نام جدید، خوب حتما به این فکر میکنید که میتواند در مدت کوتاهی موفق شود ولی خوب باید به شما بگم این کاملا اشتباه هست.

برای این که یک فروشگاه به یک حد مطلوبی برای فعالیت عالی برسد به زمان و تبلیغات نیاز دارد، خوب این هست مسئله وقتی شبکه اجتماعی جدیدی ساخته میشود، به زمان اجتیاج دارد تا به اون حد قبلی که اعضا داشت برسد.

درواقیت باید اون پروسه زمانی را بگذاراند مانند شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام و … برسد و از همه تر باید به اون حد اعضا برسد که همه ببیند.

از همه چی مهم تر فالوئر ها یا اعضایی هست که شما را در یک شبکه اجتماعی دنبال میکند، یعنی هرچی اعضا بیشتر باشد برای فعالیت بهتره، برای این کار نمیشود اعضا را به زور به یک شبکه اجتماعی بیاورند، اگرهم بیاییند به شبکه اجتماعی پایبند نیستند.

با یک شبکه اجتماعی بهتر اون بستر را ترک میکنند، مانند شبکه های اجتماعی های قبلی که به زور اعضا مهاجرت کرده بودند مانند (ایمو به واتس آپ، وی چت به لاین و …).

سایت یا اینستاگرام

سایت یا اینستاگرام

سایت داشتن راه حل هست؟

بهترین راه راه اندازی یک سایت سایت اختصاصی هست، برای این کار نیاز نیست برای شروع کار حتما کلی هزینه کنید؛ همان هزنه ای که قرار بود برای اینستاگرام میکردید کمی کم تر ولی برای راه اندازی رایگان نیست هزینه کنید.

راه اندازی یک سایت وردپرسی میتواند بهرین گزینه باشد، با کمترین هزنیه میتوانید یک سایت اختصاصی داشته باشید، حالا ما پیشنهاد نمیکنیم حتما سایت راه انداری کنید بلکه سایت هایی هستند که محصولات شما را در سایت خودشون به نمایش بگدارند؛ مانند سایت hamtokala.com .

از کجا باید به طراحی سایت مراجعه کرد؟

برای این کار من خودم به طراح ,website به کمانگیرنت مراجعه کنید که کارشون بسیار عالی و با قیمت مناسب برای شما web site shop آماده میکند.

شما میتوانید با مراجعه به انجمن در این باره سوال ها و چالش های خودتان را با پرسش به جواب های درست برسید.

هزینه site چه قدر هست؟

هزینه سایت بستگی به زمان طراحی و هزنیه های اولیه دارد ولی به طور متوسط حدودا بین 12 میلیون تا 18 میلیون برای یک سایت معمولی می باشد، این هزینه برای سال اول هست و شما در سال های آینده جدودا فقط 2 میلیون باید تمدید کنید + هزینه های سئو، نگه داری و به روز رسانی که توافقی می باشد.

جایی هست که طراحی website را آموزش دهد؟

باید بگم بله یک پلتفرمی توسط گروه برنامه نویسی کمانگیرنت آماده شده تا آموزش های اصولی و پایه را از مقدماتی تا پیشرفته به صورت ساده به درخواست شما عزیزان آماده شده است به نام p30shahed.com که شما میتوانید با بازید و عضویت در پلتفرم به تمامی آموزش ها دسترسی داشته باشید.

 

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “سایت یا شبکه اجماعی برای فروشگاه 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *